נמשכת פעילות הקודש של וועד ההצלה המרכזי במעזיבוז באירוח ובהסעדה לפליטי המלחמה – אהלי צדיקים

נמשכת פעילות הקודש של וועד ההצלה המרכזי במעזיבוז באירוח ובהסעדה לפליטי המלחמה

מכל אזורי הלחימה נמלטים יום אחר יום פליטים רבים המגיעים להתאושש במעזיבוז עם אירוח מושלם חינם אין כסף | משלוחי מזון יוצאים בכל יום ממטבחי 'אהלי צדיקים' במעזיבוז לערים הסמוכות אל הגבול עבור המוני הפליטים הממתינים לארוחה חמה ומשביעה אחרי שעזבו מאחוריהם את כל אשר להם

בסוף השבוע הקרוב יצוין חודש ימים מאד פרצה המלחמה הגדולה בין רוסיה לאוקראינה, כאשר אלפים רבים של פליטים יהודים מאזורי הלחימה נמלטו מבתיהם ועזבו מאחוריהם בצער ובכאב את כל היקר להם, ודווקא בשעתם הקשה הזו חובה עלינו לעמוד לימינם של אחינו בני ישראל העומדים בין בים ובין ביבשה ונתונים בצרה ובשביה, ואין איתנו יודע עד מה ומה ילד יום.

הבשורה הגדולה והיוזמה המבורכת של אגודת 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א, להקים מוקד סיוע ענק ומרכזי במעזיבוז לכל הפליטים הנמלטים מאזורי הלחימה באוקראינה, ממשיכה להיות עוגן הצלה מדהים בהיקפו מיום ליום, כאשר מאז תחילת המלחמה התארחו בקריית הבעל-שם-טוב במעזיבוז, למעלה מאלף יהודים מרחבי אוקראינה המזרחית והמרכזית, שקיבלו ארוחות משביעות וחדרי לינה, חינם אין כסף.

מיקומה של העיר מעזיבוז בצד המערבי של אוקראינה, נחשב בינתיים למקום בטוח ומוגן בע"ה והוא רחוק לעת עתה מאזורי הקרבות. בנוסף לכך, מעזיבוז קרובה לאזורי הגבול והיא נמצאת על אם הדרך עבור היהודים הנמלטים מהצד המזרחי של אוקראינה, שם ניטשת המערכה הכבדה בין הצבאות הלוחמים. לצד זאת, שכרה 'אהלי צדיקים' חברת אבטחה מקומית, המפטרלת לאורך שעות היום והלילה בכל הסביבה, בשמירה הדוקה ובהשגחה קפדנית מפני אנרכיסטים מקומיים העלולים לנצל את תקופת המלחמה לפגיעה ברכוש ובנפש, חלילה וחס.

בימים האחרונים, עם עזיבתם של פליטים רבים את מעזיבוז לכיוון הגבול בדרך הימלטותם למקום מבטחים, גברו הבקשות וההזמנות במשרדי 'אהלי צדיקים', לשליחת מנות חמות וארוחות משביעות לערים הסמוכות אל הגבול, שם נמצאות מאות משפחות יהודיות הממתינות ימים ארוכים לעבור את הגבול, ובינתיים חשופים הם לקור ולשלג בלי אוכל מזין המחמם את הלב בשעה קשה וטרופה זו.

במטבחי 'אהלי צדיקים' עובדים מסביב לשעון להכין מאות ארוחות עבור הפליטים הנמצאים בלבוב, ויניצה, צ'רנוביץ וכל הסביבה הקרובה אל הגבול, כאשר בכל יום יוצאים רכבים עמוסים במשלוחי מזון ליהודי אוקראינה העטופים ברעב, ומצפים בכיליון עיניים למנת-אוכל חמה ומשביעה, אחרי שהותירו מאחוריהם את כל אשר להם. יצוין כי שינוע משלוחי המזון נעשה מידי יום תחת אזעקות חוזרות ונשנות לאורך כל ציר הנסיעה הארוכה ממעזיבוז ללבוב, אך פעילי האגודה לא מוותרים על הזכות והחובה להביא אוכל ושתייה לאחינו היהודים הנמצאים בסמוך לגבולות.

בימים אלו שוקדים פעילי 'אהלי צדיקים' על התכניות הצפויות לימי חג הפסח הממשמש ובא, מתוך דאגה רבה ומסירות גדולה לגורלם של המוני הפליטים שעזבו את בתיהם, לצד אלו הקשישים והחולים שנאלצו להישאר בבתיהם הנצורים ואין להם מהיכן להשיג את צרכי החג כמו בימים כתיקונם, אם מפני ההפצצות התכופות ואם מפני המחסור החמור במוצרי מזון בסיסיים במקומות רבים בהם ניטשת המערכה הכבדה.

הפניות נקראות ומועברות לטיפול אך ללא מענה אישי

השאירו לנו הודעה בטופס הבא:

שמות התורמים יוזכרו על ציון הבעל שם טוב זי"ע