Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נמשכת זרימת מאות הפליטים למוקד הסיוע המרכזי שהוקם במעזיבוז

צוות 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א, מקדמים את פני הפליטים הרבים באירוח מושלם חינם אין כסף | מעזיבוז נחשבת בינתיים למקום בטוח בע"ה ורחוקה כרגע מאזורי הלחימה מרחק משמעותי ומוגן, והיא גם קרובה לאזורי הגבולות | מרתף גדול ומרווח הוכן בעוד מועד למקרה חירום שלא יבוא בע"ה

כותב: יוסף מאיר האס

מאז שעות הצהריים המאוחרות של יום חמישי האחרון, היום הראשון של הלחימה בעקבות פלישת הרוסים לאוקראינה, נוהרים יהודים רבים מכל האזורים בהם מתרחשת הלחימה במזרח המדינה, למוקד הסיוע המרכזי והגדול ביותר שהוקם ליהודי אוקראינה בעיר מעזיבוז, על ידי אגודת 'אהלי צדיקים' והעומד בראשה הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א, המפעיל את המוקד המיוחד לרווחת המוני הפליטים המגיעים למעזיבוז ומקבלים סיוע ואירוח מלא חינם אין כסף.

לתרומה מאובטחת עבור מוקד ההצלה במעזיבוז לחצו >>

במהלך הימים האחרונים התארחו בקריית הבעל-שם-טוב במעזיבוז, מאות רבות של יהודים מכל רחבי אוקראינה המזרחית והמרכזית, כאשר צוות העסקנים של 'אהלי צדיקים' מנצלים את תקופת הלחימה בה המלון וחדרי האירוח מושבתים למרבה הצער, לאירוח מושלם ומרגיע של יהודי אוקראינה הנמצאים תחת אש ההפגזות. אגודת 'אהלי צדיקים' שנטלה על עצמה את העול הכבד של הסיוע והתמיכה בימים גורליים אלו, זוכה לשבחים רבים בכל מקום על היוזמה המבורכת והמתבקשת.

דבר פרסום הקמת מוקד הסיוע הגדול ליהודי אוקראינה שהוקם במעזיבוז, עשה לו כנפיים והגיע לכל אתר ואתר בהתרגשות ובשמחה, כפי שניתן היה לראות לקראת השבת האחרונה פ' ויקהל-שקלים, השבת הראשונה לפרוץ מלחמת רוסיה-אוקראינה, עם הגעתם של פליטים רבים לקריית הבעל-שם-טוב, לעשות את השבת במקום מוגן ומאובטח על ידי חברת השמירה המיוחדת שנשכרה על ידי 'אהלי צדיקים' לימים אלו.

קריאתו הנרגשת של הרב ישראל מאיר גבאי
קריאתו הנרגשת של הרב ישראל מאיר גבאי

לתרומה מאובטחת עבור מוקד ההצלה במעזיבוז לחצו >>

פעילי האגודה העובדים בצוות מצומצם לאור המצב המתוח, מקבלים את פניהם של הפליטים בשמחה רבה ומכוונים את כולם לחדרי הלינה שהוכנו בעוד מועד עבור אלו שנקבצו במעזיבוז מהאזורים הקשים בהם ניטשת המלחמה. הרב ישראל מאיר גבאי העומד בראש צוות פעולות וועד ההצלה, מפעיל את קשריו הרבים אצל נדיבי עם אשר ליבם חם ופתוח למען גורלם המכריע של יהודי אוקראינה הנמלטים מאימת הקרבות, ומבקש את עזרתם להשתתף בהוצאות המרובות של וועד ההצלה במתן האירוח והארוחות חינם למאות הפליטים.

יצוין כי אגודת 'אהלי צדיקים' פנתה בקריאה נרגשת לכל מי שלב יהודי פועם בקרבו, לעמוד לימין פעולות הקודש הנעשות על ידי האגודה לרווחתם של הפליטים הרבים, כאשר עלויות האירוח, סעודות השבת וכן הארוחות הרבות שיוגשו לפניהם בימים הקרובים בכל זמן שהותם המאובטחת במעזיבוז, מסתכמות בהון רב ונדרשים לכך תקציבים גדולים, וחייבים לכך את עזרת הציבור היקר. "הטלפון במעזיבוז לא מפסיק לצלצל ואנו חייבים לעמוד בכל הפניות כי אין לנו אפשרות להתעלם מקריאתם הנואשת של פליטי המלחמה", אומרים ב'אהלי צדיקים'.

ביומיים האחרונים נצפו כמה שלוחי חב"ד שהגיעו למעזיבוז ממקומות מושבותיהם בהם ניטשים קרבות בין הרוסים לאוקראינים, והם נמלטו מבתיהם בדרכם למקום מבטחים במעבר הגבולות למדינות אירופה המקבלות את פני הפליטים, אך בינתיים נעצרו הם ובני משפחותיהם במעזיבוז למספר ימי התאוששות ומרגוע בחדרי האירוח של 'אהלי צדיקים', ופיהם מלא שבח והודאה על הפעילות החשובה להצלתם ולרווחתם של היהודים הנמלטים.

ב'אהלי צדיקים' קוראים שוב ושוב לכל הפליטים העוזבים את בתיהם ומניחים מאחוריהם את כל אשר להם בעקבות המלחמה הקשה, לבוא לעיר מעזיבוז הנחשבת למקום בטוח בע"ה ורחוקה כרגע מאזורי הלחימה הממוקדים בערים הרחוקות ממעזיבוז מרחק משמעותי ומוגן. את פניהם של הפליטים יקבל הצוות המסור וידאג לכל מחסורם ברוח ובגשם, עד יעבור זעם.

יהודים פליטים בחדר הקבלה במעזיבוז
יהודים פליטים בחדר הקבלה במעזיבוז
לחמניות ומוצרי מזון שנשלחו ע''י אהלי צדיקים למעברי הגבולות עבור המוני הפליטים הנמלטים מאוקראינה
לחמניות ומוצרי מזון שנשלחו ע"י אהלי צדיקים למעברי הגבולות עבור המוני הפליטים הנמלטים מאוקראינה

לתרומה מאובטחת עבור מוקד ההצלה במעזיבוז לחצו >>

יצוין כי בימים האחרונים התגברו האזעקות והחלו להישמע כמעט בכל רחבי אוקראינה, כאשר גם במעזיבוז הוכשר והוכן בעוד המועד המרתף הגדול השוכן מתחת למלון המקומי, שם הובאו מאות בקבוקי שתייה ומוצרי מזון חיוני, למקרה חירום שלא יבוא. בכל פעם בה נשמעת אזעקה ברחבי אזור קריית הבעל-שם-טוב, נצפים היהודים הנמצאים במקום נמלטים חיש-מהר לכיוון המרתף, בתקווה ובתפילה כי שומר ישראל ישמור שארית ישראל אמן ואמן.

הפניות נקראות ומועברות לטיפול אך ללא מענה אישי

השאירו לנו הודעה בטופס הבא:

שמות התורמים יוזכרו על ציון הבעל שם טוב זי"ע