Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

היערכות במעזיבוז לקראת ח''י אלול תשע''ט

נשלמו ההכנות לקליטת האלפים הבאים למעזיבוז לרגל יום הולדת הבעש"ט הק' בח"י אלול וחגי ירח האיתנים

נשלמו ההכנות לקליטת האלפים הבאים למעזיבוז לרגל יום הולדת הבעש"ט הק' בח"י אלול וחגי ירח האיתנים
תפוסה מלאה במלון המפואר 'הולינס' שע"י 'אהלי צדיקים' * הנהירה ההמונית מתגברת מח"י אלול עד סיומו של חודש תשרי * אווירת התעלות מרוממת לשהות בצילו של אור שבעת הימים בימי הרחמים והסליחות
 
התכונה הרבה וההיערכות המקצועית של אגודת 'אהלי צדיקים' וחברת 'הולינס', לקראת קליטת אלפי הבאים למעזיבוז בימים אלו, לרגל יום הבהיר ח"י אלול, יום הולדתו של אור שבעת הימים מרן הבעש"ט הק' זי"ע, הגיעה לישורת האחרונה ועברה לשלב המעשי.
ח"י אלול נחשב ליום מקודש וסגולי בקרב חסידים ואנשי מעשה מכל תפוצות ישראל, בעיקר אצל חסידי חב"ד שיום זה התקדש בהיכלם במיוחד בעקבות יום הולדתו של האדמו"ר הזקן הרה"ק רבי שניאור זלמן מלאדי זי"ע בעל ה'תניא' ביום זה, ומכונה בחב"ד: "יום הולדת שני המאורות הגדולים", שכן לא רק הבעש"ט הק' נולד בח"י באלול שנת תנ"ח, אלא גם בעל ה'תניא' בשנת תק"ה. על כך היה אומר הרה"ק ה'צמח צדק' זי"ע מליובאוויטש כי ח"י אלול הוא חג משולש: יום ההולדת של הבעש"ט הק', יום ההולדת של אדמו"ר הזקן והתחלת העבודה של השנה החדשה.

ח"י אלול נחשב יום מיוחד אצל גדולי החסידות, אם כי בדורות הראשונים לא היה כלל ציבור החסידים מודע לחשיבותו. הרה"ק רבי מרדכי מטשערנאביל זי"ע אמר, שהבעש"ט הק' נולד לידה משולשת בח"י באלול: בגופו – כשנולד (בשנת תנ"ח); בנפשו – כשנתגלה אליו (בשנת תפ"ד) מורו ורבו הקדוש אחיה השילוני; וברוחו – כשנתגלה לעולם (בשנת תצ"ד). שלושה דברים אלה אירעו בח"י באלול.
מקום ציונו של אור שבעת הימים הבעל שם טוב, היה מקום עלייה לרגל משך מאות בשנים עד למלחמת העולם השנייה, כשגם לאחריה בשנות השלטון הקומוניסטי, היו מגיעים לכאן יהודים בדרכים לא דרכים בכדי לפקוד את ציונו. הרב ישראל מאיר גבאי יו"ר אגודת 'אהלי צדיקים', שנמשך למקום מנוחתם של צדיקים כבר משחר נעוריו, החליט להרים את הכפפה ולהשיב למקום את כבודו האבוד, בהקימו מחדש את האוהל על ציונו הקדוש, ובבנותו בית מדרש ובית הכנסת אורחים לבאים להסתופף בצל הקודש.

עם השנים שוקמו וכוננו מחדש חורבות בית מדרשו של הבעש"ט הק′ ותלמידיו ששוחזר במדויק כבימי קדם. כן שופץ ממסד ועד טפחות ברוב פאר והדר בית מדרשו של הרה"ק בעל 'אוהב ישראל' זי"ע מאפטא, שכיהן כרבה של העיירה וגם הוא טמון באוהל הקדוש. במקביל נגאלו בתים רבים בסביבת הציון אשר הוסבו למקומות לינה עבור האורחים הרבים.
שטף היהודים שמעולם לא פסק מלבוא לעיירה קטנה זו, הביא עמו את הצורך להתרחב ולהתייעל ברחבת קריית הבעש"ט במעזיבוז. כיום, פועל במקום מלון האורחים המפואר והמשוכלל 'הולינס', המספק את כל תנאי האירוח על הצד הטוב ביותר, ומצויד במיטב אביזרי נוחות הנותן מענה לעשרות אלפי האורחים הפוקדים את המלון.
חברת 'הולינס' המופקדת על המקום מטעם 'אהלי צדיקים', מפעילה גם מטבח משוכלל ומאובזר המספק ארוחות שף יוקרתיות וכשרות למהדרין בכל ימות השבוע וכן בשבתות ובימים טובים. המטבח במעזיבוז שכבר יצאו לו מוניטין, מצטיין ברמתו הגבוהה, בטיב מאכליו ובטעמם המשובח, כשהכל ניתן בשפע תמורת מחירים נוחים השווים לכל נפש, עם גולת הכותרת של הכשרות המהודרת בד"ץ כדתיא למהדרין מן המהדרין.

ואכן, בשנים האחרונות פוקדים את המקום קבוצות שונות, חצרות אדמו"רים, דינרים של מוסדות ועוד, נוסעים במאורגן לשבות את שבתם במקום זה שאין שני לו בתנאים הנוחים שהוא מציע, זאת בנוסף לפסטורליה של העיירה הציורית והשקטה שנראה כי הזמן עמד בה מלכת.
אין ספק, כי מעזיבוז הפכה לאחד היעדים המועדפים על הנוסע החרדי, שעד היום היה עליו להתאמץ רבות בכדי להשיג מלון שיענה על צרכיו או מזון כשר בנסיעתו למקומות מעין אלו. אגב, חברת 'הולינס' מספקת את שירותיה בכל רחבי אוקראינה ומזרח אירופה, ודואגת לארוחות כשרות למהדרין וליתר השירותים הנדרשים במהלך הנסיעה. את האווירה הרוחנית הסוחפת במעזיבוז שקשה לתארה במילים משלימה הגשמיות הניתנת כאן בשפע ובחינניות, תוך שמירה על רמת מחירים נאותה זאת כמובן מבלי להתפשר במאום על הטיב ועל השירות.
לרגל היום המסוגל לדבוק בדרכו ובמשנתו של הבעש"ט הק', צפויים להגיע אורחים רבים לעיירת הקודש מעזיבוז באוקראינה, ערש החסידות מקום מושבו ומנוחתו של מייסד דרכה הטהורה, הבעש"ט הק'. משתתפי הקבוצות יתארחו בבתי הארחה של אגודת 'אהלי צדיקים' שנערכו בעוד מועד והעמידו לרשות העולים את בתי הכנסת האורחים והמלון הכוללים חדרי לינה מפוארים, מטבח וחדרי אוכל גדולים בבניין 'היכל הבעש"ט' שהוקם גם הוא לתפארה על ידי 'אהלי צדיקים' הסמוך לציון הבעש"ט הק'.

בהכנסת האורחים המרכזית של אגודת 'אהלי צדיקים', מתקיימים השבוע שירותי אירוח מיוחדים לאלפי הפוקדים את המקום הקודש, כאשר האגודה מתגברת את האש"ל במקום, באמצעות הגשת תקרובת וכיבוד לעולים על הציון הקדוש שהוקם מחדש ומתוחזק על ידי אגודת 'אהלי צדיקים' הפועלת במקום ללא לאות במשך כל ימות השנה.

הציבור יתפלל גם בבית מדרשו העתיק של הבעש"ט הק' ששוחזר לפני מספר שנים במדויק בידי הרב ישראל מאיר גבאי יו"ר אגודת 'אהלי צדיקים', שעל בית כנסת זה אמר הבעש"ט הק' כי הוא מכוון כנגד בית מקדש של מעלה.
הנהירה ההמונית לעיירת הקודש מעזיבוז שנפתחה בימים אלו לרגל ח"י אלול, מתגברת יותר ויותר לקראת השבוע האחרון של השנה, כאשר בשבת קודש פרשת נצבים, שבת ערב ראש השנה, צפויים לשהות במעזיבוז למעלה מאלף אורחים שכבר הבטיחו את מקומם בבתי האכסניות ובחדרי המלון.
 
 
 

הפניות נקראות ומועברות לטיפול אך ללא מענה אישי

השאירו לנו הודעה בטופס הבא:

שמות התורמים יוזכרו על ציון הבעל שם טוב זי"ע