Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בצל המלחמה הקשה וההפגזות הכבדות באוקראינה ולמרות הכפור הגדול בתקופת טבת

אגודת 'אהלי צדיקים' המפעילה את המקום הקדוש כל השנה, חנכה השבוע את היכל בית הכנסת החדש בבניין הכנסת האורחים שנבנה לאחרונה | למרות הקור העז והמלחמה הקשה באוקראינה הגיעו עשרות יהודים לשוש ולשמוח בשמחת התורה ולהשתתף בהילולת הצדיק הקדוש מוולעדניק | הבטחת הפלאים של הצדיק מוולעדניק שלא ישיב ריקם את פני הנוגעים בדלת אוהל קברו, סוחפת איתה מאות יהודים המרימים את נדבתם להחזקת המקום הקדוש ושמותיהם מזוכרים על הציון הקדוש בימי ההילולא

עשרות יהודים חגגו בהכנסת ספר תורה נרגשת לבניין הכנסת אורחים החדש בציון הרה"ק ה'שארית ישראל' זי"ע מוולעדניק

שבת מרוממת חלפה על עשרות יהודים, חסידים ואנשי מעשה, שהגיעו מקרוב ומרחוק להשתתף בהילולת הרה"ק רבי ישראל דב בער מוולעדניק זי"ע בעל 'שארית ישראל', שחל בעצם יום השבת כ"א טבת תשפ"ג. השנה, צוינה ההילולא באופן מיוחד ומרגש ביותר, זאת בעקבות המלחמה הקשה הניטשת בסמיכות מקום ולמרות כל הקשיים מסביב נחגגה ההילולא באווירת התעלות מרוממת. 

השנה גם נוספה התרגשות מיוחדת בקרב הבאים לוולעדניק, במסגרת שמחת הכנסת ספר תורה נרגשת וחווייתית במיוחד, שהתקיימה בצהרי יום שישי האחרון, עש"ק פ' שמות תשפ"ג, להיכל בית הכנסת החדש שהושלם לתפארה בבניין הכנסת האורחים בוולעדניק, על ידי יו"ר אגודת 'אהלי צדיקים' הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א, שאינו נח לרגע גם בתקופת המלחמה הקשה, וממשיך את סדר יומו בתפעול ובשמירת קברי הצדיקים באוקראינה, בכל עת ובכל שעה.

התהלוכה החגיגית יצאה ברחובות וולעדניק בקול צהלה ורינה, כשהס"ת נישא על גבי סוס ועגלה, ומסביב מפזזים ורוקדים קומץ המשתתפים שהגיעו לכבד את התורה ולהשתתף בהילולת הצדיק. את השירה והזמרה ליוו בכלי נגינה והשמחה גאתה ביותר כשהגיעו לרחבת הכניסה של מתחם ציון הצדיק, שם רקדו עם הס"ת בהתלהבות גדולה וכך הכניסו את הס"ת להיכל בית הכנסת החדש בקול שירה וזמרה, מתוך קידוש שם שמים וכבוד התורה לעיני כל העמים.

ההילולא בוולעדניק תשפ"ג

ידועה הבטחתו של הצדיק מוולעדניק, שכל מי שיפקוד את ציון קדשו תפילותיו לא ישובו ריקם, ומסורת שנמסרה איש מפי איש מוסיפה גם שהתבטא ואמר: "אפילו אם לא יוכלו לגשת אל הציון, אלא רק יגעו בידית הדלת, יזכו להיוושע". כפי שאכן היה בתקופת השלטון הקומוניסטי, שאטם את האוהל שעל הציון הקדוש וחסם את הגישה לציון עצמו, אך יהודים הצליחו לגעת בידית האוהל ונושעו למעלה מדרך הטבע.

מדי שנה, חסידים ואנשי מעשה רבים מארץ ישראל ומרחבי אירופה וארה"ב, עולים להתפלל על הציון הקדוש בוולעדניק, להיוושע בדבר ישועה ורחמים לכלל ולפרט. השנה כאמור, בעקבות המלחמה המתקיימת בסמיכות מקום לוולעדניק, נמנעו המוני בית ישראל להגיע בכוחות עצמם להשתתף באירועי ההילולא קדישא, אך מאות רבות מהם שלחו את שמותיהם להזכיר ולהתפלל על הציון ביום ההילולא, לפניו ולאחריו, זאת על ידי השתתפות סמלית בהחזקת המקום הקדוש כל השנה ובפרט בימי ההילולא.

מרכז הכנסת האורחים של 'אהלי צדיקים' בוולעדניק, פעל סביב יום ההילולא במתכונת מורחבת. עשרות הבאים לוולעדניק לקראת השבת האחרונה, השתתפו בסעודות השבת בחדר אוכל הסמוך לציון הקדוש, ולרגל היארצייט התקיימה סעודת מלוה מלכה מרוממת בראשות הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א ושאר האורחים החשובים הנוכחים במקום. 

יו"ר האגודה הרב ישראל מאיר גבאי: "כבר שנים רבות שיש לנו את הזכות הגדולה לארגן את כל ההכנות הרבות לקראת ההילולא  של הרה"ק ה'שארית ישראל' זי"ע מוולעדניק, אך חשוב לציין כי פעילותנו נעשית משך כל ימות השנה בהשקעה של עשרות אלפי דולרים. אנו מפעילים לאורך כל השנה ובכל שעות היממה הכנסת אורחים הכוללת חדר קפה ותה, חדרי שירותים נפרדים לגברים ולנשים, וכן יש שמירה הדוקה במקום 24 שעות ביממה המוחזקת על ידינו".

ר' ישראל מאיר גבאי מוסיף ומעדכן: "השנה מתקיים מיזם מיוחד לקראת ולרגל יומא דהילולא, במסגרתו ניתנת זכות מיוחדת לכל מי שנדבו לבו הטוב להשתתף בהוצאות המרובות של החזקת המקום הקדוש כל ימות השנה ובפרט בימי ההילולא, ששמו יוזכר על הציון הקדוש ביום היארצייט על ידי מנין תלמידי חכמים, חסידים ואנשי מעשה, שיקראו את הפתקאות עם הבקשות שיישלחו למשרדי האגודה, שם אחר שם, במתינות ובפרטיות". 

סעודות השבת בוולדניק בתרומת הרב דוד בן בתיה לברכה והצלחה
סעודות השבת בוולדניק בתרומת הרב דוד בן בתיה לברכה והצלחה

המוקדים במשרדי האגודה מתוגברים בימים אלו לפני ההילולא במס': 02-5829010, וכן בנדרים פלוס על שם אגודת 'אהלי צדיקים'.

 

הפניות נקראות ומועברות לטיפול אך ללא מענה אישי

השאירו לנו הודעה בטופס הבא:

שמות התורמים יוזכרו על ציון הבעל שם טוב זי"ע