Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אווירת התעלות נשגבה ומרוממת בצל אור שבעת הימים הבעל שם טוב הקדוש זי"ע במעזיבוז – חג השבועות תשפ"ג

בתום יומיים רצופים של אווירת הוד קדומים בצל הקודש:

מאות חסידים ואנשי מעשה זכו להתעלות מרוממת בציון הבעש"ט הקדוש בחג השבועות במעזיבוז 

באווירת התעלות מרוממת ונשגבה במיוחד, הצליחו קרוב ל-300 חסידים ואנשי מעשה לצלוח את הפרויקט הנועז להיכנס לתוככי אוקראינה בעיצומה של המלחמה הקשה, ולשהות במעזיבוז בימי חג השבועות והשבת הצמודה להם, בצל הקודש של אור שבעת הימים הבעל-שם-טוב הקדוש, אשר יום היארצייט שלו חל כידוע בחג השבועות ומאז שנות קדם נהגו המונים להגיע למעזיבוז לקראת חג השבועות. 

החל מיום רביעי ד' סיון נצפו עשרות רבות של יהודים מגיעים למעזיבוז מכל רחבי העולם, כשכולם נדרשים לנחות במדינות זרות כרומניה, הונגריה, פולין ועוד, ומשם להמשיך בנסיעה בת שעות ארוכות מאזור הנחיתה למקום היעד הנכסף: מעזיבוז. כל אחד מהאורחים נושא בצקלונו סיפורי הוד ומופת על החשק הגדול שנתפס בו בימים הקודמים לחג השבועות כדי לבוא וליראות בצילא דמהימנותא של מייסד ומנחיל תורת החסידות במעזיבוז, כאשר הרצון החזק וההשתוקקות העצומה חברו יחד וגברו על כל הקשיים והניסיונות עלי דרך.  

במבט לאחור, מספרים כולם בעיניים בורקות בהנאה גלויה, על כל המאמצים הרבים שהיו שווים אחד לאחד, עבור האווירה העילאית שהייתה מנת חלקם החל מהגעתם בשערי מעזיבוז ועד מוצאי חג השבועות ביו"ט שני, בשעות המאוחרות של מוצאי שבת קודש בלילה. "כל אחד מאיתנו הרגיש באופן אישי שהוא הנציג של כל בית ישראל ששלחו אותו להתפלל עליהם בציון הקדוש ביום ההילולא", אומרים שוב ושוב משתתפי המסע למעזיבוז לחג השבועות תשפ"ג, בעיצומה של מלחמת רוסיה-אוקראינה. 

אחד המשתתפים מספר בסיפוק רב על הרגעים הנפלאים והמרוממים שהיו במעזיבוז לאורך הימים הבלתי-נשכחים: "היתה ב"ה קבוצה איכותית מאד של אברכים ובחורים מהארץ, מאירופה ומארה"ב. היו התוועדויות רבות במשך ימי החג עם דברי תורה וניגוני דביקות ושמחה, ריקודים נלהבים בשמחת החג, וההתרגשות היתה גדולה לאין ערוך".

התרוממות מיוחדת נוספה עם הגעתם כבוד של האורחים החשובים והנכבדים, כ"ק מרן גאב"ד מאקאווא שליט"א, שהיה מגיע בקביעות מידי שנה בשנה למעזיבוז לחג השבועות, ומאז פרוץ הקורונה והמלחמה נאלץ לוותר על מנהגו הקבוע, אך עתה עם התבהרות מפת המלחמה האזורית במזרח אוקראינה, החליט לבוא השנה בראש קהל חסידיו ומעריציו, וערך את התפילות והשולחנות בדביקות ובהתעלות. 

כך גם הגאון החסיד רבי חיים שלום דייטש שליט"א, מחשובי המשפיעים בחצר הקודש חב"ד וראש כולל 'צמח צדק' בעיר העתיקה בירושלים, שפיאר את מעמדי הקודש בהשתתפותו ונשא מדברותיו לפני קהל ההמונים במשנתו של בעל ההילולא הבעש"ט הק' זי"ע.  

גם יו"ר אגודת 'אהלי צדיקים' הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א, בונה ומקים קריית הבעל-שם-טוב במעזיבוז, יצא מגדרו בגודל ההתרגשות לפגוש מאות יהודים חסידיים בלבוש שטריימל וקאפטן במעזיבוז אחרי הפסקה כה ארוכה בעקבות המלחמה, ובמשך שעות ארוכות ישב עם הנוכחים וגולל בהרחבה את קורות העיר מעזיבוז מאז תקופת מגוריו של הבעש"ט במקום.

מעמד מיוחד נרשם במוצאי שבת קודש, עת נעילת היום השני של חג השבועות, כאשר עשרות הנוכחים התכנסו יחדיו בתוך האוהל הקדוש ופצחו בסדרת ניגוני דביקות והתעוררות על ציון המצוינת של הבעש"ט הקדוש. עין לא נותרה יבשה באותן דקות ארוכות, כשכולם שרים שוב ושוב את המילים המעוררות "רבונו של עולם האב שוין רחמנות אויף דיינע קינדערלאך", כשבפי כל מפעמת הבקשה והתחינה "אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה ובשביה המקום ירחם עליהם ויוציאם מצרה לרווחה ומאפילה לאורה". 

המשתתפים כולם הודו ושיבחו בפה מלא את עסקני אגודת 'אהלי צדיקים' במעזיבוז, שלא חסכו כל מאמץ בכדי להנעים את האווירה הרוחנית והגשמית על מאות המשתתפים בהילולא של הבעש"ט הק' בחג השבועות תשפ"ג, ימים נשגבים בצילא דמהימנותא שלא יישכחו מקרב הנוכחים לנצח. ב'אהלי צדיקים' מסכמים בסיפוק רב את ההצלחה הגדולה של ההילולא השנתית בסייעתא דשמיא למעלה מהמצופה, ומקווים מאד כי השיירות של החסידים ואנשי המעשה למעזיבוז ימשיכו להתקיים הלאה ללא חשש. 

 

הפניות נקראות ומועברות לטיפול אך ללא מענה אישי

השאירו לנו הודעה בטופס הבא:

שמות התורמים יוזכרו על ציון הבעל שם טוב זי"ע