Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"ושם, במקום גניזת הצדיק, זוכה כל אחד שירחמו עליו מלמעלה וידונו אותו לכף זכות".

(שלוחין ב' י"ג)

"ועל כן הוא דבר גדול מאוד מאוד להרבות לילך על קברי צדיקים אמיתיים".

(כתובת קעקע ג' ב')

על ידי השתטחות על קברי צדיקים, הקב"ה עושה לו טובות, אף על פי שאינו ראוי לכך.

(ספר המידות, צדיק קעג)

"עיקר השראתה שכינה בדורותינו אלה - בקיברי צדיקים".

(מובא ב"לשם" חלק ד' בשם הגר"א)

"מותר לצאת מארץ ישראל לחוץ לארץ להשתטח על קיברי צדיקים, מצד שהיא מצוה רבה".

מובא ב"שדי חמד" (מערכת ארץ ישראל אות א')

עזרו לנו להמשיך
לשמר את העבר היהודי ברחבי העולם, ולהציל בתי קברות באירופה ולשמרם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

המונים יעלו לציון בעל התניא והרה"ק מוולדניק

המונים יעלו לציון בעל התניא והרה"ק מוולדניק

הרב ישראל מאיר גבאי בסיור בשטח בית הכנסת במהלך הבנייה
אגודת אהלי צדיקים, בראשותו של הרב ישראל מאיר גבאי הי"ו, נערכת לעליית ההמונים לציונו של הרה"ק רבי ישראל דב בער ב"ר יוסף מווילעדניק זיע"א, בעל 'שארית ישראל', לקראת יום ההילולא שיחול ביום חמישי, כ"א טבת. האוהל שופץ, מבני שירותים נוספו במקום, והכנסת האורחים תתוגבר. המונים יעלו גם לציונו של הרה"ק בעל התניא מחב"ד זיע"א, שיום הילולא שלו ביום ראשון, כ"ד טבת.
הרב ישראל מאיר גבאי בסיור בשטח בית הכנסת במהלך הבנייה

באגודת אהלי צדיקים נערכים בימים האחרונים לקראת עלייתם של מאות לציונו הקדוש של הרה"ק בעל ה′שארית ישראל′ מווילעדניק זיע"א, ביום ההילולא ביום חמישי הקרוב כ"א בטבת.

 

לקראת יום ההילולא, שיפצה האגודה לאחרונה את האוהל שעל קברו, שחודש ברוב פאר לפני מספר שנים ע"י האגודה, חדרי השירותים שופצו ומערך ההכנסת אורחים, הפעיל במקום במשך כל השנה יתוגבר ויוכן לקליטת ההמונים המגיעים לווילעדניק לקראת יום ההילולא.

 

רבים מיראי ה′, חסידים ואנשי מעשה מארץ ישראל ומחוצה לה, עולים מידי שנה להתפלל על ציונו הקדוש, להוושע בדבר ישועה ורחמים לכלל ולפרט.

 

ידועה הבטחתו של הרה"ק מוולדניק, שכל מי שיפקוד את קיברו תפילותיו לא ישובו ריקם, ומסורת שנמסרה איש מפי איש מוסיפה גם: "אפילו אם לא יוכלו לגשת לקבר, אלא רק יגעו בידית הדלת, יזכו להיוושע". כפי שאכן היה בתקופת השלטון הקומוניסטי, שאטם את האוהל שעל הציון הקדוש.

 

אגודת אהלי צדיקים, שבנתה מחדש את האוהל על הציון, ואף הקימה שביל גישה וחדר מיוחד לכוהנים סמוך לאוהל, הקימה במקום גם חדר הכנסת אורחים, שפועל כאמור במשך כל ימי השנה, וחדרי נוחיות למען העולים לציון הקדוש. בנוסף הקימה האגודה גדר סביב בית הקברות, שיקמה את המצבות ומתחזקת את המקום בקביעות כראוי למקום קדוש זה.

 

מנכ"ל האגודה הרב לוי יצחק גבירץ הי"ו, אומר כי מספר העולים לווילעדניק הולך וגדל מדי שנה, כאשר רבים מנצלים את ההזדמנות להגיע להתפלל אף בציונו של בעל התניא זיע"א, בשל סמיכות ימי ההילולא בכ"א ובכ"ד בטבת, וכמו כן עולים גם לציונם של אור שבעת הימים הבעל שם טוב הקדוש במעזיבוז ורבים מתלמידיו זיע"א.

 

 בימים אלה יוצאת גם קבוצה גדולה של חסידי חב"ד, בראשות הרה"ח ר′ שמואל אלעזר הלפרין מבני ברק, לציון הרה"ק אדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע מחב"ד. במסגרת הנסיעה ישהו העולים בשבת במז′יבוז′, בציון הבעש"ט ויהנו שם מהכנסת אורחים של האגודה; במוצאי שבת קודש לקראת יום ההילולא, יצאו לציון הרה"ק בעל התניא ומשם ימשיכו לציון אדמו"ר האמצעי מחב"ד.

 

בימים אלה, פרסמה אגודת אהלי צדיקים קריאה לציבור העולים לציון הרה"ק מווילעדניק והרה"ק בעל התניא, לעלות גם לבית החיים היהודי העתיק בשריגרד, שעל הצלתו מתנהל מאבק בשנה האחרונה, בעקבות חילולו על ידי אנשי מנזר סמוך, שמתכוונים לבנות על שטחו "דרך אותו האיש" ימ"ש, הכוללת 14 בתי תיפלה. אנשי המנזר אף החלו להוציא את כוונתם על הפועל. כרגע נעצרו העבודות, אולם המאבק עדיין נמשך, שכן אנשי המנזר אינם מתכוונים לוותר, וראש עיריית שריגרד חזר בו מהבטחתו לעצרם.

 

יו"ר האגודה, הרב ישראל מאיר גבאי העושה בימים אלו באוקראינה, אומר כי "אם יעלו כמה שיותר מבקרים לבית הקברות הזה ויראו בו התעניינות, יקל עלינו לשכנע את השלטונות בחשיבות בית הקברות הזה ובתי קברות יהודיים בכלל, לעם היהודי, מה שיקל עלינו למנוע את חילול בית הקברות הזה – ולהלחם בחילול בתי קברות יהודיים בכלל".

 

Scroll Up

הפניות נקראות ומועברות לטיפול אך ללא מענה אישי

השאירו לנו הודעה בטופס הבא: